Reklama

Prace idą pełną parą! Ta droga skróci dojazd do Pleszewa

Opublikowano: sob, 21 sie 2021 15:00
Autor: | Zdjęcie: STAROSTWO POWIATOWE W PLESZEWIE

Prace idą pełną parą! Ta droga skróci dojazd do Pleszewa  - Zdjęcie główne

foto STAROSTWO POWIATOWE W PLESZEWIE

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radość jest ogromna. Trudno się dziwić, bo remontowana trasa między Choczem a Białobłotami w sąsiedniej gminie Gizałki – ułatwi życie wielu ludziom.

Reklama

Właśnie rozpoczęły się prace budowlane na drodze powiatowej Chocz – Białobłoty.

Remontowany jest odcinek o dł. 1,16 km od skrzyżowania z ul. Słoneczną do mostu – mówi Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa w Pleszewie.

I precyzuje, że roboty postępują sprawnie.

- W tym tempie droga powinna być gotowa do końca sierpnia – przewiduje urzędnik.

Droga Chocz-Białobłoty 

Koszt inwestycji to 503.000 zł. Zadanie jest finansowane przez powiat - 70% i gminę Chocz -30%. Roboty obejmują poszerzenie drogi, korektę łuku, nową nawierzchnię asfaltową, przebudowę wjazdów oraz remonty przepustów i rowów.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Marzyński z Jarocina.

CZYTAJ TAKŻE: OSP Białobłoty podsumowało miniony rok

W ten sposób wymarzona od lat droga, która ułatwi codzienne życie wielu ludziom, staje się realna. Nowa nawierzchnia skróci bowiem trasę dojazdu z Dziewinia Dużego do Pleszewa o 10 km. Warto przypomnieć, że droga, która może połączyć dwie gminy ma w sumie 12 kilometrów długości - 8 w gminie Chocz i 4 w gminie Gizałki. Już w 2017 roku remontu doczekało się 2.630 metrów nawierzchni przebiegającej przez teren Chocza. Kolejnych 300 powstało w gminie Gizałki – to dojazd z drogi wojewódzkiej do Krzyżówki.

Teraz realizowany jest odcinek – o długości ponad kilometra – w gminie Chocz. Ale to nie koniec. Powiat pleszewski złożył wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych z programu „Polski Ład”. Czy znajdą się pieniądze na budowę całej trasy?

- Inwestycja wyczekiwana od dziesięcioleci, dzisiaj jest możliwa do realizacji. Dzięki współpracy z gminami Chocz, Czermin i Gizałki, powiat pleszewski opracował dokumentację na budowę tego jakże ważnego zadania. Prace projektowe trwały prawie dwa lata i pochłonęły spore pieniądze. Dziś złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania. Teraz będziemy czekać na decyzję premiera – mówi starosta pleszewski, Maciej Wasielewski.

A wnioskowana kwota jest niebagatelna, bo mowa o 25.000.000 złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Joasia

    Starosto rób tak dalej bo to się chwali.